SEO-turinio kokybė

admin.knygaSeo ir turinio kokybė. Labai svarbus ir aktualus procesas svetainės kūrimo procese. Jūs galite naudotis pačiais įmantrausiais dizaino šablonais ar sukurtais savarankiškai, bet jei jūsų informacinio biletenio (pavadinkime taip jūsų interneto svetainę) turinys bus su trūkumais, tuomet tiek paieškos sistemos, tiek patys lankytojai bus "nusivylę". Tuomet kyla logiškas klausimas - o kam tuo met pati svetainė buvo aplamai kurta? Tikimės klausimas toks pas jus neegzistuoja ir jūsų tikslas pasiekti kokybišką internetinės svetainės turinį. Tad pradedame analizuoti kas svarbiausia be to ką paminėjome pirmojoje straipsnio dalyje SEO-WwW pradžia.

1. Puslapio atvaizdavimo greitis per HTML. Tiek Google ir Bing naudoja svetainės atvaizdavimo greitis svarbu paieškos sistemoms nustatant svetainės kokybę. Klaidos internetinės svetainės kode, neoptimizuotos nuotraukos savo dydžiais ir kiti gyvenimiški nesusipratimai rodo svetainės turinio kokybės stoką.

2. Identiškas arba pasikartojantis tekstas straipsniuose arba dar blogiau klonuotos svetainės. Šiek tiek koreguotą tekstą paieškos sistemos labai greitai atpažysta, todėl tokios smulkios žulikystės iš interneto puslapių kūrėjų arba užsakovų greitai atpažystamos, kaip liūdna bebūtų copy/paste komandų megėjams. Paieškos sistemos baudžia, jei taip galima pavadinti, tokius optimizavimo megėjus pusės metų begyje paieškos reitinguose, kuriuos atstatyti ne taip jau ir lengva. Pasibarstyti galva pelenais neužteks, o iki tol buvęs įdirbis pradingsta į niekur. Netikite? Padarykite savo svetainės identišką kopiją ir suteikite panašų domeną pvz. namas.lt ir svetaines klonas gerasnamas.lt. Šį punktą aplamai retorinis klausimas ar galima būtų pavadinti svetainės kokybės taktika. Greičiau tai šaukštas deguto jūsų visoje svetainės optimizacijos procese. 

LSI Keywords - LSI Latent Semantic Indexing

 {youtube}6ZRlxgaOfmU{/youtube}

3.Svetainės turinio atnaujinimas. Kiek dažnai atsinaujina jūsų internetinės svetainės turinys? Ar tai yra gramatinės klaidos ištaisymas ar tai kelių sakinių papildymai, o gal esminis straipsnio pokytis? Kokia svetainės atsinaujinimų istorija - kartą per dieną, menesį metus? Nuo visų šių atsakymo bendros sumos paieškos sistemos sprendžia apie svetainės turinio kokybės indeksą.

4. Google Chrome. Kaip greitai svetainė atvaizduojama per šią naršyklę, tikėtina, kad panašius principus turėtų naudoti ir Bing paieška.

5. Grafinė medžiaga arba nuotraukos. Paieškos sistemos analizuoja kaip jūsų fotografijos optimizuotos, kokie failų pavadinimai, kiti nuotraukų atributai kaip alternatyvus tekstas ir nuotraukos aprašymas.

6. Raktiniai žodžiai ir vartotojų paieška. Jūsų raktiniai žodžiai ir vartotojų paieškos žodžių eiliškumas turi sutapti. Čia reikalinga specifinė analizė rengiant technines užduotis kuriamoms svetainėms. Bet punktas labai svarbus. Čia eina kalba apie svetainės strategija, o be jos apie kokią kokybę mes galime kalbėti.

7. Vidinės nuorodos. Kaip pavizdys jūs norite pasižiūrėti į mūsų ankstesnį straipsnį apie SEO optimizaciją SEO-WwW pradžia. Kaip matote geltonas linkas veda į susietą straipsnį ir dar vienas svarbus aspektas, kad pagal tematiką tai susietas puslapis. Tokie vidiniai nukreipimai duoda papildomą signalą paieškos sistemoms apie puslapio turinio kokybę.

Apie nuorodas internetiniame puslapyje - SEO pamokėle.

8. Gramatika. Sunku spręsti apie šio punkto stiprybę paieškos sistemų algoritmą atsižvelgiant į tai kaip veikia internetiniai vertėjai. Bet taisyklingai gramatiškai sudėtas tekstas yra privalumas papildomas jūsų svetainei. Nors matyti internete svetaines lietuvių kalba, kurioje tekstas būtų banaliai išverstas per google translate - neteko.

9. Papildomas naudingas turinys. Tokios naudingos programėlės kaip interneto greičio matuoklė būtų privalumas tokioje interneto svetainėje kaip vtp.lt, nekilnojamo turto svetainėje gero tono taisyklė reikalautų kredito paskolos skaičiuoklės ir panaši pagalba vartotojui padeda vertinti svetainę kaip vertingą informacinį leidinį.

10. Nuorodos į jūsų puslapį. Galima tai pavadinti - rekomendacija jūsų puslapiui iš kitų informacinių leidinių. Kuo daugiau, tuo geriau. Bet per daug nuorodų iš jūsų puslapio yra... Čia kaip ir bendravimas tarp žmonių. Jei jūs apie žmogų sužinote gerą atsiliepimą iš daug žmonių - vertinimas tikėtina bus teigiamas. Bet jei jūs labai daug girdite pagyrimų iš vieno žmogaus ir ką pas jį beklaustumėte vis tiek gausite pagirą apie tą patį žmogų - pasirodys itartina kiekvienam blaiviai mąstančiam žmogui. Panašiai veikia ir paieškos sistemos, tik jos skanuoja visus puslapius ir analizuoja kas ką rekomenduoja ir kokiais kiekiais.

 

Žymės: Seo