SEO-WwW pradžia

www.seoW.w.W.-S.E.O. - world wide web search engine optimization arba - pasaulinio žiniatinklio paieškos sistemų optimizavimas.

Pabandysime pateikti minimalų kiekį žinių sąvadą susijusį S.E.O su reikalingais darbais optimizacijai jūsų svetainės, nuo ko priklauso paieškos sistemų įvertinimas jūsų pateikiamai informacijai internete. Šios žinios bus aktualios, jei jūs norite savarankiškai savo sveitainę matyti aukštesnėse paieškos pozicijose nei konkurentų. Savaime suprantama žinoti kelią tai dar nereiškia turėti galimybę jį praeiti, bet juk nuo kažko reikia pradėti. Kaikurie minimi optimizacijos ar darbų krypties punktai yra kontraversiški ir kiekvieno iš jūsų valia juos vertinti laisva valia.  Tad ir bandom pateikti savo praktinį požiūrį į svetainės optimizavimo ir strategavimo esmines kryptis. Kadangi punktų ne viena dešimtis ir rašome šią instrukciją laisvesniu laiku, aplankykite laikas nuo laiko šį skyrių vis rasite kažką naujo...gal būt . Rašome gal būt, nes yra žmonių, kuriems visa tai jau žinoma seniai. Skirtingai nuo kituose puslapiuose pateikiamos informacijos lietuvių kalba, pabandysime pateikti kiek galima daugiau aktualių punktų eiliniam svetainės būsimam užsakovui. Gausis žinynas, kurį galėsite pasiskaityti savarankiškai Jums patogiu metu.

Apie SEO trumpai - kas tai ?

1. Jūsų svetainės vardo (domeno) amžius. Kuomet tiek naujų svetainių atsiranda pasaulyje kiekvieną dieną, svetainių pasidarė svarbiau nebe tik laikotarpis, bet ir masė kitų svarbių faktorių, apie kuriuos žemiau. Tai logiškas paieškos sistemų algoritmų sprendimas. Jei tik seniausi domenai turėtų didžiausius svorius internete, tuomet naujai informacijai būtų sunku surasti savo klientą, skaitovą arba kaip ten interneto vartotoją bepavadintumėm. Reikšmė domeno amžiaus turi reikšmės, bet ne tokia didele dalimi, kad turint domeną kompiuteris.lt visi lietuviai tik pas jus pirks kompiuterius arba tik pas jus lankysis. Bet skaitydami straipsnį žemesnėse dalyse ir jau perskaitę šį pirmą punktą prisiminkite esminę pastabą - iš visų smulkmenų galybės ir susideda jūsų svetainės vertė globlaliame tinkle. Niekuomet nebus tos auksinės žuvelės kurią vieną pagavus jūsų internetinė svetainė turės išsigelbėjimą į pažadėtą pardavimų žemę. Bet visos paieškos sistemos nesuteiks niekuomet domenui pirmais metais didelės vertės statuso.

2. Domeno pavadinimas. Paieškos sistemoms tai yra signalas apie ką yra jūsų puslapis. www.pasyvusnamas.info - natūralu būtų suprasti, kad tikriausiai informacija bus susieta su pasyviu namu bent jau minimalia apimtimi ar tai kas susieta su pasyviais namais. Bet tai ir ne ta aukščiau minėta auksinė žuvelė, kuri sprendžia visas jūsų problemas ir jums daugiau nieko nebereikia optimizuojant jūsų svetainę. Parašome parduodamas, kaina 10,000,000 eurų ir viskas parduota. Aplamai vertinkite visuomet savo svetainę kaip kliento galimybę jus pamatyti, bet jei jūs užsakovui nepatikote ir užsakymo nėra... gal rinka ne to ieško iš principo? Ir pagaliau domeno pavadinimo aktualumas bendrąja prasme. Atkreipkite dėmesį į pagrindinių naujienlaikraščių domenų pavadinimus... Juose randate informacijos tikrai nesusijusios su pagrindiniu domeno pavadinimu, bet esmė pagrindinė - jūs tai surandate. Bet jei jūsų domeno pavadinimas yra skirtas jūsų svetainės krypčiai - mažas prioritetas jūsų puslapiui. Dar kartelį pasikartosim - visi išvardinti punktai yra prioritetai nuo kurių bendros sumos ir priklauso jūsų svetainės svoris paieškos sistemų reitinguose.

3. Raktažodžiai sekantys po domeno pavadinimo. Vieninga nuomonė iš visų šaltinių - padeda. Iliustracija - http://pasyvusnamas.info/pasyvus-namas . Dar vienas privalumas prieš kitas svetaines šiuo žingsniu. Dar kartą pasikartosim - tokių reikalingų žingsnių yra net ne dešimtys, o šimtai!

4. Domeno sąvininko istorija. Dažnai besikeičiantys domeno savininkai yra neigiamas signalas paieškos sistemoms. O jūs galvojote, kad į tokias smulkmenas interneto paieškos sistemos nereaguoja? Ar interneto paieškos sistemos gali nustatyti kas yra domeno sąvininkas ar ši informacija yra slepiama? Vieša informacija apie domeno sąvininką yra privalumas prieš paslėptą informaciją. Tikriausiai tai daroma kovojant su šiukšlių paltinimą internete (spam). Jei jūs indentifikuojamas kaip spamo platintojas, tuomet ir jūsų svetainių reitingai peržiūrimi. Viskas pasauliniame voratinklyje susieta.

5. Sveitainės kokybės indeksas arba tikslingumo koeficientas ( Exact Match Domain). Labai nemažai punktų auščiau ir pateikiami žemiau ir yra bendra suma visumos kuri nustatys, nemaža dalimi, svetainės populiarumą paieškos sistemų sąvaduose. Kaip iliustracija jau aprašytas trečias punktas priklauso prie svetainės kokybės indekso. Jei kas domisi šiuo terminu (Exact Match Domain) žiniatinklis atskleis jums nemažai aspektų šiuo terminu.

6. Domeno galūnė. Toje šalyje kur bus naudojama svetainė ir reikėtų naudoti tokią domeno galūnę. Mūsų šalyje tai būtų, savaime suprantama galūnė lt. Bet tai tik dar vienas prioriteto aspektas ir iš praktikos jau mūsų asmeninės, tikrai vienas iš mažiausių. Bet jei jūsų projektas tarptautinis, tuomet galūnė com padės žymiai daugiau ir siūlitina tokia domeno galūnė, nes paieškos sistemos suvokia tokį domeną ir svetainę kaip žymiai platesnio konteksto resursą. Nors jei turėsite svetainę superwow.com ir ten bus apie žvejybos įrankius ir tik lietuviu kalba...sunkiai tikėtina projekto sekmė tik dėl com galūnės.

Kaip pasirinkti domeno vardą - SEO patarimai.

7. Straipsnio žymės (title tag). Signalas paieškos sistemoms apie informaciją jūsų puslapyje. Piktnaudžiavimas šiomis žymėmis neduos naudos, bet tai kaip maiste druska - be jos visai bus neskanu, per didelis kiekis patiekaluose taps nevalgomas ir sugadintas produktas visai. Kaip atrodo straipsnio žymės galite pamatyti ir šiame puslapio skyriaus apačioje. Bet jei informacija bus apie bulkutes, o straipsnio žymės apie laidus, kompaktinius diskus... Vėl užmeskite akį į penktą punktą.

8. Straipsnio dažniausiai naudojama frazė - frazės. Čia kaip ir apie tas bulkutes... Puslapis apie žvejybą, domeno pavadinimas superwow.com, straipsnio žymės apie traktorius, o straipsnis pagrindiniame puslapyje - bulkutės su pienu vakare labai patinka vaikams. Internetiniai vertėjai jau sunkiai, bet su savotiškai "kreivu" stiliumi tekstus jau išverčia. Todėl jei galvojate, kad paieškos sistemos nesugebės atlikti analizės kiek jūsų svetainės turinys ne į temą - klystate.

9. Turinio kiekis. Viskas priklauso kokią svetainę kuriate ar turite viziją. Svetainių paskirtys turi keletą pagrindinių krypčių. Vizitinė kortelė, vizitinė kortelė su produktų aprašymais, elektroninės parduotuvės, naujienų portalai, didelės apimties informaciniai leidiniai kaip wikipedia ir panašūs. Kol kas dauguma tinklapius optimizuojantys specialistai suteikia prioritetą didesniam turinio kiekiui prieš mažą. Bet nereikėtų pamiršti, kad žmonės ieškodami informacijos gali ir pavargti beieškant sau reikalingos žinios, todėl balansas tarp istorijos apie Odisėją ir sausos formuluotės - sveiki, čia mūsų puslapis, viskas pigiai, ateikit... turėtų būti.

10. Turinio logika (Latent Semantic Indexing Keywords in Content).  Bendras principas, kuris tinka ir straipsnių ar turinio logikai, aprašytas septintame punkte. Tai kas galioja straipsnio žymėms analogiškai pritaikoma ir pačiam teksto rišlumui arba logikai. Jei pardavinėsite Apple kompiuterius ir pastoviai akcentuosite, kad jie žymiai skanesni nei tikros obuolių sultys, bei pateiksite maistinę ir vitaminų lentelę su obuolių sultimis... Turinio logika priklauso prie puslapio kokybės indekso.

bus.darIr ką siūlysite daryti mums toliau? Punktų kalbančių apie internetinių svetainių optimizavimo aspektus yra dar kokių 200 vienetų, aprašyti juos visus mes galim, bet ar jūs juos visus skaityti turėsite laiko? Jei tokio laiko pas jus atsirado, mes siūlytumėm paskaityti sekantį straipsį apie SEO - turinio kokybė. Kurdami internetines svetaines norim užsakovui padėti kaip galima daugiau, bet viskas priklauso nuo biudžeto. Todėl jei jums reikalinga pagalba kuriant įmonės veidą ar kitokios užduotys internetinei svetainei - kreipkitės Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba skambinkite telefonu 868650968. Jūs visuomet turėsite tokią svetainę koksai bus jūsų požiūris, suvokimas (svarbiausia) ir biudžetas. Stebuklų nebūna.

 

Post scriptum. Keletas punktų, per visą straipsnį, buvo apie puslapio kokybės svarbą. Ir šioje vietoje praktika rodo, kad tai vienas iš sunkiausių procesų kuriant internetinius puslapius. Kritikuoti arba žavėtis konkurentų puslpiais nėra sudėtinga, bet kuomet reikia įmonėms paruošti internetinio puslapio duomenų struktūrą ir surinkti į vieną visumą straipsnius, apie tai kas norima pasakyti klientui, atsiranda savotiškas pasimetimas ir visos pajėgos nukreipiamos į puslapio dizainą ir įdėmūs žvilgsniai į mažareikšmes detales, kurios nei lankytojui nei paieškos sistemoms neturi aplamai jokios prasmės. O jūsų internetinis tinklapis gali parodyti visą jūsų įmonės veidą tiek iš gerosios pusės tiek iš.... 

 

Žymės: www | Seo | Paieškos sistemos